معجزه ایی در درمان سرطان

دسته بندی : علمی

معجزه ایی در درمان سرطان : سایبرنایف

 

سایبرنایف در حال حاضر پیشرفته ترین ، پرقدرت ترین و دقیق ترین تکنولوژی جراحی رادیویی در جهان میباشد که قابلیت شگفت انگیزی در نابودی تومورهای مغزی ، ریه ، پروستات ، ساقه مغز ، مخچه و ... دارد .سایبرنایف قابلیت آن را دارد که تومورهایی را نابود کند که هیچگاه جراحان تصور درمان آن را نداشتند و یا در منطقه ایی قرار دارد که دست جراح به آن نمیرسد

سایبرنایف همکنون در بیش از 19 کشور جهان و 155 مرکز فوق تخصصی سرطان از این تکنولوژی برای درمان انواع تومورهای سرطانی استفاده میشود و تخمین زده میشود از سال 2005 تا کنون بیش از 50 هزار بیمار از توسط سایبرنایف درمان شده اند هرچند که بدلیل جدیدبودن تکنولوژی بسیاری از پزشکان ایرانی آشنایی کاملی با این تکنولوژی ندارند. 

سایبرنایف با بازوی روباتیک خود بر روی بدن بیمار حرکت میکند و با قدرتی فوق العاده از جهات مختلف به تومور سرطانی حمله میکند و باعث نابودی تومور  و متوقف کردن تکثیر سلولهای سرطانی میگردد بدون اینکه به بافتهای سالم بدن بیمار آسیبی برساند . این روبات پیشرفته قابلیت اسکن لحظه ایی از محل تومور را نیز داراست و این بدین معناست که در هر لحظه محل تومور را اندازه گیری میکند و اگر بیمار کوچکترین حرکتی داشته باشد خطایی در نابودی تومور بوجود نخواهد آمد  . همچنین این روبات قابلیت تنظیم خود با نفس کشیدن بیمار را نیز دارد و این قابلیت در تومورهای ریه بسیار حیاتیست چراکه که بیمار میتواند در حین نفس کشیدن تحت عمل جراحی رادیویی قرار بگیرد و نیازی به حبس کردن نفس بیمار نخواهد بود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

مراکز مجهز به سایبرنایف :

بیمارستان فوق تخصصی سرطان بیکن در مالزی یکی از مراکز فوق تخصصی درمان سرطان در جهان میباشد که تمامی تجهیزات درمان و تشخیص سرطان از جمله سایبرنایف و پت اسکن را داراست .

بیماران فارسی زبان زیادی به این بیمارستان جهت درمان مراجعه میکنند

 همچنین قیمت هایی که برای درمان با سایبرنایف تعیین شده به نسبت دیگر کشورهای دنیا مناسب تر است و بیماران میتوانند از ارز دولتی استفاده کنند .( هزینه درمان با سایبر نایف در اینجا ببینید )

تایج درمان با سایبرنایف

  نمونه اول درمان با سایبرنایف


(عکس سمت چپ: قبل از درمان با سایبرنایف , عکس سمت راست: چهار هفته پس از درمان با سایبرنایف)

در این نمونه بیمار زنی 46 ساله میباشد که مبتلا به سرطان سینه و متاستاز در c2 میباشد. او دچار بیماری تهدید کننده ای بوده و در ابتدای درمان کاملا فلج بوده است. این بیمار در 1 ساعت درمان تحت رادیوسرجری سایبرنایف قرار گرفته است.

چهار هفته پس از سایبرنایف توده ء سرطانی دیگر قابل رویت نیست ( عکس سمت راست). بیمار اکنون قادر به راه رفتن است و زندگی عادی خود را دارد.

نمونه دوم درمان با سایبرنایف

(عکس سمت چپ: قبل از درمان با سایبرنایف , عکس سمت راست: چهار ماه بعد از سایبرنایف)

تصویر سمت چپ ام آر آی بیماری را نشان میدهد که از متاستاز مغزی با منشا کارسینوما ریوی رنج می برده. هر دو توده موجود در سر طی یک ساعت درمان با سایبرنایف مورد درمان قرار گرفته اند. تصویر سمت راست اولین ام آر آی بیمار را نشان میدهد که پس از چهار ماه از پایان درمان انجام شده است. هر دو تومور حذف شده اند و بیمار در روز بعد از انجام رادیوسرجری سایبرنایف به محل کار خود رفته.

نمونه سوم درمان با سایبرنایف

تصویر سمت چپ تومور ریوی یک بیمار را پیش از انجام سایبرنایف نشان میدهد. کارگذاری یک تکه کوچک 5 میلی متری از طلا برای ردیابی محل تومور در طول تنفس توسط روبات, انجام گرفته است.تصویر سمت راست اسکن بیمار را دو هفته پس از انجام یک جلسه سایبرنایف نشان میدهد.اندازه تومور بسیار کوچک شده و نکوسیس مرکزی را نشان میدهد.

نمونه چهارم درمان با سایبرنایف

تصویر سمت چب ام آر آی کبد بیماری را نشان میدهد که متاستاز حاصل از سرطان کولن است. تصویر بعد مربوط به پت سی تی اسکن با پاسخ بیولوژیک توده است.تصویر سمت راست ام آر آی بیمار بعد از 8 هفته از پایان درمان بی سابقه با سایبر نایف را نشان می دهد. توده سرطانی مرده و یا اصطلاحا غیرفعال شده است و حداقل واکنش بافتهای اطراف آن تشخیص داده شده است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

بیماران میتوانند از طریق آدرس وبسایت این بیمارستان

http:/Persian.beaconhospital. com.my

یا با مشاوران فارسی زبان بیمارستان به صورت مستقیم از ایران به شماره تلفنهای  0060129767342 و یا 0060129767310 تماس بگیرند و مدارک خود را جهت برسی ارسال کنند . در صورت داشتن هر گونه سوال همچنین میتوانید به ایمیل زیر تماس بگیرد

iran@beaconhospital.com.my


به بیماران سرطانی در رابطه با سایبرنایف اطلاع رسانی نمایید

نویسنده: سعید رحمنی | جمعه شانزدهم تیر ۱۳۹۱ - 11:13

آخرین مطالب

» پست ثابت ( یکشنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۱ )
» تصاویر جدید شکار لحظه ها ( سه شنبه یازدهم تیر ۱۳۹۲ )
» فعلا خدا نگهدار! ( دوشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۱ )
» ساعت عشق ( جمعه پنجم آبان ۱۳۹۱ )
» راهیان گور ... ( دوشنبه یکم آبان ۱۳۹۱ )
» جهان آینه ( دوشنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۹۱ )
» تبلیغات خنده دار روی اتوبوس ( یکشنبه نهم مهر ۱۳۹۱ )
» داستان کوتاه و خیلی جالب اکو ( دوشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۹۱ )
» تصاویر طراحی های میکرو جهانی ( دوشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۹۱ )
» تصاویر جالب از معتادان آدرنالین ( دوشنبه بیست و هفتم شهریور ۱۳۹۱ )
» سوژه های انگلیسی (داغ و دست اول) ( پنجشنبه شانزدهم شهریور ۱۳۹۱ )
» دانلود رایگان نرم افزار زمین شناسی ( چهارشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۱ )
 
ADS

درباره ما